SPECJALIZACJE

Zamówienia publiczne

PPP & koncesje

Prawo samorządowe

Prawo pracy

Doradztwo biznesowe

Doradztwo podatkowe

Fundusze europejskie
PPP & koncesje


Partnerstwo publiczno-prywatne to stosunkowo nowa w Polsce forma realizowania przedsięwzięć obejmująca klasyczne PPP oraz projekty wdrażane w formule koncesji na roboty budowlane lub usługi. Kurczące się szybko zasoby funduszy europejskich przeznaczonych na rozwój infrastruktury zmusza sektor publiczny – zwłaszcza jednostki samorządu terytorialnego – do poszukiwania alternatywnych form finansowania inwestycji. PPP jest w tym przypadku najlepszą alternatywą, o czym świadczy systematycznie rosnąca liczba tego typu kontraktów.

Jako nieliczni posiadamy praktyczne doświadczenie w kompleksowym doradztwie przy projektach PPP.

Służymy Ci pomocą już na etapie przygotowawczym przedsięwzięcia, gdzie po przeprowadzeniu analiz przedrealizacyjnych wskazujemy optymalny model jego realizacji. Badamy nie tylko prawną możliwość wykorzystania formuły PPP, ale oceniamy także jej ekonomiczną i organizacyjną zasadność.

Kompleksowo obsługujemy postępowanie o wybór partnera prywatnego lub koncesjonariusza. Przygotowujemy niezbędną dokumentację i prowadzimy w Twoim imieniu najważniejszy etap procedury – negocjacje z inwestorami.

Opracowujemy projekty umów o PPP i koncesji należycie zabezpieczając interes klienta i dbając o efektywną realizację projektu oraz przejrzystość współpracy partnerów. Co istotne dla sektora publicznego, konstruujemy model współpracy nie wpływający na zadłużenie podmiotu publicznego.

Swoim doświadczeniem w temacie PPP dzielimy się na blogu partnerstwa publiczno-prywatnego „PPP w praktyce”.

© Copyright 2018


KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
DAMIAN MICHALAK

KONTAKT


Ul. Piękna 24/26A
00-549 Warszawa
biuro@dmkancelaria.pl
660 337 223
Created by

PWM Group

Nota prawna


Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Damian Michalak (adres biura: ul. Piękna 24/26a, 00-549 Warszawa, NIP: 8381765174). Dane osobowe zawarte w formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter oraz w celach marketingowych.

Newsletter


Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera.