SPECJALIZACJE

Zamówienia publiczne

PPP & koncesje

Prawo samorządowe

Prawo pracy

Doradztwo biznesowe

Doradztwo podatkowe

Fundusze europejskie
VAT dla Gmin


Zaspokajanie potrzeb lokalnych społeczności wymaga szeregu spójnych działań – zarówno o charakterze administracyjnym, jak i gospodarczym. Organy jednostek samorządu działają bowiem w sferze imperium oraz dominium. Co ważne, w tym drugim przypadku ich status nie różni się wiele od statusu zwykłego przedsiębiorcy. Ma to niezwykle ważne skutki – zwłaszcza na gruncie prawa podatkowego. Czy wiesz, że w przypadku wielu inwestycji komunalnych gmina dysponuje prawem odliczenia podatku VAT?

W czasach kryzysu oraz kurczących się zasobów funduszy unijnych na infrastrukturę racjonalna gospodarka wymaga mądrego generowania oszczędności. Szukać ich można między innymi optymalizując podatkowo swoją działalność. Dla zadłużonych budżetów gminnych jest to rozwiązanie niezwykle korzystne.

Z doświadczenia wiemy, że wiele inwestycji komunalnych może przynieść oszczędności podatkowe. Chcemy pomóc Ci je uzyskać. O jakich przedsięwzięciach mowa?

  • kanalizacja,
  • zaopatrzenie w wodę,
  • infrastruktura sportowa (hale, boiska, baseny),
  • zasób mieszkaniowy JST,
  • obiekty kulturalne,
  • inne

Oferujemy Ci audyty podatkowe, które pozwolą wskazać te obszary działania jednostki samorządu, które mogę generować oszczędności w podatku VAT. Wskazujemy jak ukształtować planowane przedsięwzięcie, by wdrożony model organizacyjny był dla Ciebie podatkowo tańszy. Sporządzimy wniosek o zwrot VAT nawet za 5 lat wstecz.